On-line трансляція

Світлини

index.jpg

Відвідувачі сайту

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5
mod_vvisit_counterВчора9
mod_vvisit_counterЦього тижня40
mod_vvisit_counterМинулого тижня46
mod_vvisit_counterЦього місяця127
mod_vvisit_counterМинулого місяця368
mod_vvisit_counterВсі225630

Сьогодні: 2019-01-19

Форма підписки на наші новини

Всі поля обов'язкові для заповнення.

Авторизація

Католицьке скаутство

Часом на вулицях нашого міста можна побачити молодь у незвичних одностроях, яка мчить кудись повз нашу буденну заклопотаність, викликаючи легку цікавість. Здавалося б, хто здивується пластуну чи пластунці? Проте, приглянувшись, можна зауважити, що їхня форма явно не схожа на пластунську, хіба лише трохи. Якщо ж не втриматись і зупинитись потеревенити з кимось із них, чуємо: «Католицьке Скаутство Європи». Хто ж вони такі — ще один «пласт» чи якась релігійна організація? Знайомимось ближче.

І все ж таки скаути
Основоположником скаутського руху вважається британець Роберт Стівенсон Сміт Бейден-Пауел. Він виріс у багатодітній сім'ї, у три роки втратив батька. Під час навчання у школі друзі почали називати його Бі-Пі, не підозрюючи, що згодом його так називатимуть усі скаути світу. У віці 19 років вступив на військову службу, був розвідником в Індії, потім служив у південній Африці, де брав участь у бойових діях і швидко підвищувався у званні. У 1901 році він повернувся до Англії як національний герой, засипаний почестями за успіх у бойових діях.

Якось Бі-Пі зауважив, що молодь не має чим зайнятись і проводить увесь час, вештаючись вулицями. Саме тоді у нього виникла ідея створення організації, що допомогла б молодій людині знайти себе і не втрати дорогоцінних хвилин такого скороминучого життя. У 1907 році відбувся перший скаутський табір на острові Браунсі у протоці Ла-Манш. У 1908 році вийшов його підручник «Скаутінг для хлопців». Спочатку скаутінг (у перекладі з англійської — розвідка) був організацією воєнного спрямування, котра вчила виживати, досліджувати, пробуджувала любов до природи, виховуючи сильних і цілеспрямованих людей.

У 1913 році француз о. Якоб Севін приїхав до Англії з метою ознайомлення зі скаутством. Поспілкувавшись із Бейден-Пауелом, застановився створити католицький скаутський рух у Франції. Це йому вдалось аж після 1920 року. Можна сказати, що о. Севін «охрестив» скаутінг, спонукаючи його до виховної і катехитичної праці католицької церкви. Заклав фундамент для функціонування нової організації, зробивши просто скаутів ще й братами у Христі. Уже 15 березня 1943 року в Парижі засновано Федерацію Скаутів Європи. 15 серпня 1965 року було прийнято скаутський статут (своєрідний нормативний акт).

Щодо України, КСЄ було засноване в 1997–1998 роках у Львові, Івано-Франківську та Імстичеві. На даний час осередки існують на Закарпатті, в Жовкві, Червонограді, Хмельницьку, Городку , Стрию, Тернополі та інших містах .

Про Католицьке Скаутство Європи

Основна мета організації — надання кожній молодій людині засобів для особистого розвитку через п'ять цілей:
Здоров’я.
Праця для конкретного: постановка цілей, їх планування і досягнення.
Формування характеру.
Служіння: щира і безкорислива турбота про ближнього. Осягаючи служіння, людина знаходить себе і своє місце в цьому світі, досягає щастя.
Бог.

Скаутська методика цим охоплює всю людину. Виховує дитину і підлітка у всіх вимірах. Європейський скаутинг має за мету підготувати молоду особу до дорослого життя, допомогти знайти своє місце у суспільстві, навчити бути відповідальним до своїх обов’язків у родині та навчанні. Оригінальність скаутської методики полягає в тому, що вона є школою праці. Скаутський гурток не є місцем, де все здобувається виключно теоретично, але є спільнотою практичної науки життя через спілкування з природою, різноманітні ігри, віру.

Організація працює за принципом виховання молоді через молодь. Це і є друга оригінальна риса скаутського руху, яка здається на перший погляд незвичайною, проте саме в цьому і вся її геніальність.Молоді люди ще далекі від багатомовства і стереотипів, відповідальні одні за одних через виконання конкретних завдань, дорослішають і набираються цінного досвіду разом, вчаться одні від одних, молодші члени організації — від більш досвідчених провідників і духівників, взаємно даруючи радість розуміння, що допомагає повніше відкрити свій потенціал і якнайповніше реалізувати себе.

Щоб створити хороші умови для виховання хлопців і дівчат, взявши до уваги природну різницю психологічного і фізіологічного розвитку обох статей, товариство пропонує батькам поміщати дівчат у жіночих, а хлопців у чоловічих спільнотах. Час від часу організовуються спільні заходи, котрі дозволяють, взаємно пізнаючи одне одного, шанувати кожного в його неповторності й відмінності.
Методика пристосування до віку існує для того, щоб дати кожному те, чого він потребує, в залежності від світосприйняття. Розроблено три основні етапи розвитку молодої людини:
Вовченята: 8–12 р. хлопці і 8–11 р. дівчата
Скаути 12–17 р. і скаутки 11–16 р.
Мандрівники з 17 р. і мандрівниці з 16 до 25 р.

Вовченята — «Я та інші». Вовченята працюють і бавляться в ігри. Головна ціль виховання цієї скаутської категорії — допомогти відкритися (вийти з дитячого егоїзму) і скерувати дитину до розуміння Бога і релігії загалом, практикуючи спеціальні ігри.

Скаутки і скаути — «Я разом з іншими». Це головна і найактивніша пора у скаутстві, в основу якої покладено життя в спільноті. Її основна система — це невеличкі групки з 4-8 осіб (гуртки), де, власне, вчаться жити в маленькому соціумі. Виховання відбувається через навчання та ігри, переважно на природі. Саме тут формуються моральні чесноти і поглиблюється віра. Велику увагу провідники звертають на скауток і скаутів під час їх формації в школі і вдома (в родині).

Мандрівниці і мандрівники — «Я для інших». Найстарша вікова категорія скаутингу називається «Дорога», або «Кожен іде своєю стежкою». Головна ціль педагогіки на цьому етапі — це допомогти особі у виборі, щоб реалізувати життєве покликання, підготуватись до дорослого, творчого й відповідального життя, іншими словами — до прийняття певного служіння. Звідси й гасло мандрівників і мандрівниць: «Служити!». Час «Дороги» — переважно час у мандрівках. Хлопці і дівчата, які належать до найстаршої ланки, працюють уже разом.

Формування і усвідомлення свого завдання провідника — ця педагогічна методика вимагає серйозної формації особи. Молоді провідники у віці між 18 і 25 роками мінімум один раз на рік беруть участь у поглибленні особистої формації, або в одному чи двох вишкільних таборах, проведених на вищому рівні.

Католицькі скаути Європи належать до Міжнародної Федерації Скаутів Європи, єднаючись із 15 країнами Європи і Канади, які мають такий самий фундамент і працюють у тому ж дусі, допомагаючи іншим молодим людям. Скаутів усього світу зв’язує не тільки Федерація, а також спільнота віри, молитви і праці.
КСЄ  при храмі свв.мчч. Віри , Надії, Любові та їх матері Софії
 З ласки Божої та з благословення о.Андрія-пароха, наша організація вже третій рік діє при храмі ( з 2009 р.Б. ).  Сьогодні налічує близько 40 учасників хлопців і дівчат, котрі разом  беруть участь у великій скаутській пригоді ! Нашим духівником на парафії є о. Юрій. Щороку ми беремо участь у таборах та виїздах спільно зі скаутами з інших осередків, зокрема  табір на горі Маківка, Добромиль  та інші. В цьому році наші найменші-вовченятка проводили хресну дорогу, а також спільно зі скаутами куреня. Св .Бенедикта вартували біля гробу Господнього. Одним словом - хоч ми маленькі, але файненькі

«Людина, яка потрапляє до нашої скаутської родини, всебічно розвивається, стає сильнішою, відчуває себе потрібною, бо за щось відповідає. Навіть якщо це «щось» дуже маленьке, особа вчиться і вдосконалюється, доки не стає готовою взяти на себе більший обов’язок. Така собі школа життя. Усі ми знаємо, як важко її проходити самому. А в КСЄ завжди гамірно, бо тут дружба, важко, бо в рюкзак завжди кладемо щось зайве, прекрасно, бо тут Бог. Кожен є своєрідним творцем, бо самі будуємо свою організацію, свою реальність. Ти стаєш почесним членом «острівця щастя», незалежно від віку, поглядів, статусу. Справді приємно повертатись сюди знову і знову. Туди, де люблять, де завжди раді, туди, де Ісус».
Цитата однієї скаутки
Чекаємо на тебе !

1. Що таке скаутинг?

Скаутинг – це всесвітній добровільний недержавний і неполітичний рух, в якому беруть участь більше 25 мільйонів дітей і молодих людей різних соціальних груп, релiгiй та культур. Головна мета скаутингу суспільний, духовний, інтелектуальний і фізичний розвиток молоді, формування активної цілісної особистості. Зі Статуту Всесвітньої організації скаутського руху: «…сприяння розвитку молодих людей для досягнення ними повного інтелектуального, суспільного і духовного потенціалу як індивідуумів, як відповідальних громадян і як членів місцевих, національних і міжнародних співтовариств". Така мета досягається шляхом участі скаутів у прогресивних розвиваючих програмах і в суспільних проектах.


2. Що означає слово скаут? 

У перекладі з англійської слово «скаут» означає «розвідник».